Eco Termal Etiket


Lamine ( Top ) Termal Etiket


Ku����e Etiket


Vellum Etiket


Opak Polipropilen (PP) Etiket


Güvenlik Void Etiketi


Floresan Etiket


Data Polietilen (PE) Etiket


Fastyre Etiket


Mat Polipropilen (Mat PP) Etiket


Lazer Etiket


Silvermat (PP Silver) Etiket


Opak Polietilen (PE) Etiket


Terazi Etiketi


Rfid Etiket


Şeffaf Polipropilen Etiket (Şeffaf PP)


Demirbaş Etiketi


Suda Eriyen Etiket


Plastik Etiket


NonWoven Etiket


Japon Akmaz


Semi Termal Etiket


Dipfriz ( Deepfreeze) Termal Etiket


Farma Etiket


Chromolux ( Kromolüks ) Etiket


Gold Kuşe Etiket


Silver Kuşe Etiket


Mat Polietilen (Mat PE) Etiket


Filmictyre Etiket


Güvenlik Etiketi ( Kırılgan )


Örtücü Etiket


Çift Katlı ( Sandwich ) Etiket


Destekli Etiket


Metalize Plastik Etiket


Jakron Etiket


Glosswhite Etiket


Saten Etiket

Etiket Nedir?

Etiket sistemi günümüzde her iş kolunda imalat, ihracat, satış, pazarlama tarafında stok yönetimi, mal sayımı gibi herhangi bir işin sistemli ve düzenli bir hale getirilmesi amacıyla, aynı zamanda ürünler üzerinde o ürünle ilgili önemli uyarılar ya da bilgileri içeren malzemeler olarak kullanılmaktadır. Çok çeşitli etiket kullanımı mevcuttur. Etiketler çok çeşitli alanlarda kullanılmakla birlikte, istekler doğrultusunda ya da herhangi bir sektör içindeki özel bir ihtiyaca yönelik olarak kullanımları da mevcuttur. Yani anlaşılacağı üzere etiketler hangi ürün ya da malzeme üzerinde olursa olsun, o ürün ya da malzemeyle ilgili genel bilgi içerdiğinden yaygın olarak bilgi vermeyi amaçlayan bir kullanıma sahiptir. En basit bir örnek olarak çocukluk zamanlarında defterler ya da kitaplar üzerinde kullanılan etiketler de bize o ders aracının içeriğini bildirmek, kime ait olduğu hakkında bilgilendirme sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Sıklıkla kullanılan etiket örnekleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  • Ürün etiketleri
  • Kıyafetler üzerindeki yıkama talimatı etiketleri
  • Kurumlardaki demirbaş eşya etiketleri
  • Fiyat bildiren etiketler
  • Ürünlerin logo ve marka etiketleri
  • Uyarıcı ve alerjen etiketler
  • Barkod etiketleri

Etiketler kullanım alanlarına göre adlandırılmakla birlikte her sektör ve iş koşulları dikkate alınarak hazırlanmış etiketlerinde özel ad ve tanımları bulunmaktadır. Çok fazla çeşitlerinin olmasının sebebi, hemen hemen her sektörde etiket ve etiketlemeye duyulan ihtiyacın farklı oluşu ve bu ihtiyaçlara yönelik etiket kullanımıdır.

Barkod etiketleri herhangi bir ürün üzerinde bulunan rakam ve çizgilerin oluşturduğu bir sistem olarak her gün karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu küçük malzemeler sayesinde düzenlenen etiket sistemiyle ��rünler bilgisayar ortam��na çok hızlı bir şekilde aktarılarak zaman açısından büy��k kazanç sağlamaktadır. Seri karakterlerin kodlanabilmesi amacıyla kullanılmakta olan siyah çubuklar ve beyaz boşluklardan oluşan bir dizidir. Barkod ismi verilen etiketler sayesinde etiket üzerinden yansıyan ışınlar elektronik sinyallere dönüştürülür. Daha sonra bu sinyallerde bilgisayar ortamına uygun veriler haline getirilerek aktarım sağlanm��ş olur. Hem hız, hem kolaylık sağlayan bu yöntem ayrıca daha güvenilirdir. Etiket üzerinde yer alan bu çizgilerin ürün bilgisi ve ürün fiyatıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bu etiketler bilgisayar ortamında ürünlerin tanınmasın���� sağlarken kullanılan elektronik devreler sayesinde ürün fiyatları kasalara yansımaktadır. Bu çizgiler yalnızca ürün referans numarasıdır. Barkod okuyucu cihazlar genel olarak CCD etiket okuyucu ve lazer okuyucu olarak sınıflandırılır. Bu okuyucular tek yönlü ya da iki yönlü okuma gerçekleştirir. Firmamız üretim tesislerinde müşteri isteğini baz alan etiket ölçülerinde rulo ya da tabaka etiketleri hazırlayıp hizmete sunmaktadır. Eco thermal, lamine thermal, top thermal, kuşe, vellum, opak polietilen, opak polipropilen, PE, PP, kare kod, yırtılmaz gibi pek çok çeşitte etiket kullanımdadır.