etiketEco termal etiket yüzeyinde herhangi bir koruyucu tabaka bulunmamaktadır. Termalin kâğıt üzerine lamine edilmesinin ardından ortaya çıkan eco termal etiketler bask�� esnasında kullanılan barkod yazıcının baş bölgesinde yoğunlaşan ısı ile sıvılaşarak oluşturulmaktadır. Eco termal etiketler ısı, ışık ve neme karşı dayanıksız bir etiket çeşidi olmaktadır. Yoğun ısı, ışık ve neme maruz kalan eco termal etiketler kararabilmektedir. Ömrü 3-6 aylık kısa bir zaman dilimi olan bu etiket çeşidi hızlı tüketilmesi gereken ışık, nem ve ısıdan yoksun alanlarda kullanılmalıdır.

Eco Termal Etiketlerin Tercih Edilmesinin Sebepleri Nelerdir?

Bu tür etiketlerde termal baskı yöntemi uygulanarak sıvılaşma gözlendiği için ribon kullanılmamaktadır. Ribon kullanılmadığı için bu etiket çeşidinin maliyeti yok denebilecek kadar az olmaktadır. Eğer yazıcılar termal tipindeki etiketlere uyumluluk gösteriyorsa ve raf ömrü kısa olan bir etiket türüne ihtiyaç duyuluyorsa Eco termal etiketlerin kullanımı maliyet açısından şiddetle tavsiye edilmektedir.

Eco termal etiket türleri genellik olarak kuru gıda sektöründe, bakliyat alanında, hastane otomasyonunda sıklıkla tercih edilmektedir.