floresan-etiketKağıt bazlı etiket grubunda olup dış etmenlere karşı dayanıksız olan floresan etiket fosforlu renkleriyle insanların dikkatini çekebilmek amacıyla kullanılmaktadır. Nem ve suya kar��ı dayanıksızdır, yırtılan bir etiket hammaddesidir ve mat bir yüzeye sahiptir. Ancak dayanıklılıklarının artır��labilmesi için üst yüzeyleri lak ile kaplanır. Kullanılacağı yere göre etiket yapışkanının arttırılması ve istenilen ebatta üretilmesi de mümkündür. Floresan etiketlerin, plastik bazlı etiketlere göre daha uygun fiyata baskı yapılmasının sebebi floresan etiketlerine wax ribbon kullanarak baskı yapılabilmesidir. İsteğe bağlı olarak, daha kalıcı bir baskı sağlamak için wax resin ribon baskı da kullanmak mümkündür.

Çok geniş kullanım alanı olan floresan etiketler kırtasiye ve hediyelik eşya dükkânlarında sıklıkla kullanılır. Bu kullanım alanlarında ayrımın net olarak yapılabilmesi için tercih edilen floresan etiket çeşitleri genellikle fosforlu renklere sahip olarak üretilir ve piyasaya dağıtılır. Renk ayrımı dışında kuşe etikete göre %30 daha uygun maliyetli olması tercih edilme sebepleri arasında yer alır. Bunlara ek olarak kendinden zemin rengine (zemin baskı) sahip olan kısma tekrardan ribon ile baskı almak kaliteyi düş����rmektedir ve kendi rengine sahip etiketi kullanmak daha uygun olacağından yapılan işlem kolaylaşmaktadır.

Floresan etiket 5 farklı rengi bulunmaktadır: Mavi, Sarı, Kırmızı, Turuncu, ve Yeşil. Canlı ve fosforlu renk tonlarına sahip oluşuyla tercih edilmekte olan floresan etiketlerini gerekli firmalardan temin edebilirsiniz.