guvenlik-etiketi-voidVoid etiketler, yüzeyi parlak malzemelerden üretilmiş olup metalik renklerde bulunan güvenlik etiketleridir. Bu etiketlerin güvenlik etiketi olarak geçmesinin bir diğer nedeni de sert oluşudur. Neme ve suya karşı dayanıklı olup, esneklik özelliğine sahip olmayan güvenlik etiketleri kolayca yırtılmaz. Void etiketleri güvenlik etiketleri olarak bilinmek dışında yapıştırıldığı yüzeyden çıkarıldığında o yüzeyde iz bıraktığı için daha önceden o bölgenin kullanılmış olduğunu gösterir, bu da geçersiz olduğunun işaretidir.

Void (Güvenlik) Etiketlerinin Kullanım Alanları: Piyasada void yazısıyla bilinen güvenlik etiketleri dikkat çekici özellikleriyle sık olarak kullanılırlar. Çıkarıldığı yerde iz bıraktığından maliyeti fazladır ancak bu izler, istenilen yazı baskıları özel üretim ile birlikte yaptırılabilir. Marketlerde, kırtasiyelerde neredeyse bütün iş yerlerinde barkod okuyucusu olduğundan, bu etiketler barkod ve karekodları okuyamamasından dolayı sıkıntılar oluşturabilir.

Void etiketlerin bu özellikleri dikkate alınarak kullanılması günlük hayatta ve iş yerlerinde kullanımını kolaylaştıracaktır. İnsanların tercihlerine göre güvenlik etiketlerinin kırılgan olan çeşitleri de tercih edilebilir. Bilgisayar, elektrik elektronik ve benzeri kullanım alanlarında tamirat, satış yapan firmaların kullandığı ribon baskısına uygun etiket çeşidi olduğundan bu alanlarında kullanımı yaygındır.

Kişilerin tercihlerine göre kullanım alanları geniş olan Void etiketler güvenlik için tercihlere uygun olarak gerekli firmalarda üretilmektedir.