etiketLamine (top) termal etiketler termale sahip etkiler olduğu için bu adı almıştır. Bu etiket çeşidinin basımı esnasında ribbon sarf malzemesine ihtiyaç duyulmaksızın baskı alınabilmektedir. Bu nedenle genel olarak barkod yazıcılarda ve terzilerde kullanılmaktadır. Ribbona ihtiyaç duyulmaması, masaüstü lazer yazıcılara ihtiyaç duyulmaması nedeniyle maliyeti oldukça düşük etiket çeşitleridir. Ayrıca lamine termal etiketler uzun ömürlü etiketlerdir. Çünkü lamine termal etiketin yüzeyinde termal tabakayı korumak amaçlı tasarlanan bir tabaka bulunur. Bu tabaka sayesinde Eco etikete göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olan lamine termal etiketlerin yapışkanlık konusunda da Eco termal etiketten farkı olmamaktadır.

Lamine termal etiketler kategorisinde bulunduğu termal etiketlerin belli başlı özelliklerini taşımaktadır. Nemden, ısıdan ve ışıktan etkilenebilirler. Fakat bu etkilenme Eco termal etiketle karşılaştırıldığı zaman çok daha hafif kalmaktadır. Lamine termal etiketlerin ömürleri ortalama olarak 6-9 ay arasında değişebilmektedir. Bu sürenin aşımında kullanılan etiketlerin üzerindeki baskılar zamanla silinmektedir. Etiketlerin ömürleri kullanım koşullarına göre de farklılık gösterebilmektedir. Fazla ısı veya fazla ışık altında kullanım sonrasında ömrü daha kısa olabilmektedir. Fiyat olarak da uygun fiyatlara sahip olan lamine termal etiketler Eco termal etikete göre %30 daha fazla fiyata sahiptir.

Lamine termal etiketler genellikle gıda sektörlerinde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kargo firmalarında da sık sık tercih edildikleri gözlemlenmektedir.