bartender-indirProfesyonel Olarak Oluşturulabilen Etiketler İçin En Hızlı ve En Kolay Tasarım

Bartender profesyonel anlamda etiketler tasarlamanızı sağlayan ve bunu en hızlı ve en kolay biçimde yapabilen bir programdır. Bartender hakkında detaylı bilgiyi internetten kolayca edinebileceğiniz gibi Bartenderin 30 günlük deneme sürümünü kullanarak program hakkında en detaylı bilgilere erişebilirsiniz.
essaywriter pay to do my essay
30 günlük sürenin aşımında Bartender ve Bartender ultralite yazıcıya aktarılan her bir barkod için oluşturulan yazılı metinler üzerinde program rastgele değişiklikler yapmaya başlayacaktır.

 

essaywriterpay to do my essay

BarTender Deneme Sürümü
Tarih Boyut
Bartender Demo (10.0 Versiyonu) 15/02/2013 243 MB

Bartender programı ile sadece fare kullanılarak barkodlar, metinler ve grafikler kaliteli bir şekilde ortaya çıkarılan baskı haline getirilebilmektedir. 1, 2, 3 gibi komutları kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde etiketlerinizi tasarlayabilirsiniz.

 1. etiket nesnesinin seçimi için kullanılır
 2. hızlı ve kolay bir fare hareketi sürüklemesi yapılır
 3. nesneler kolayca şekillendirilir

1

Bartender içerik olarak özenle hazırlanmış kolay anlaşılır bir menü içermektedir. Pop-up diyaloglar, gelişmiş seçenekler kullanılarak menüler kolayca kişiselleştirilebilir olmaktadır. Geri (undo) komutu kullanılarak hatayı ortadan kaldırmanız oldukça kolay olacaktır. Acemiler için oldukça pratik bir seçenek olacaktır.

Tasar��m Konusunda Şaşırtıcı Esneklik

Bartender ve Bartender ultralite tasarlanmak istenen etiketin görünüm şekli, ebatları, tipi ve grafikleri üzerinde tam olarak bir hâkimiyet sağlamaktadır. İstediğiniz komutları vererek istediğiniz bir biçimde oluşturabileceğiniz etiketlerde nesneleri istenilen alanlarda konumlandırabilir ve bu konuda sizi sınırlandıran tek şey hayal gücünüz olmaktadır.

2

Windows Teknolojisinde Güncellik

3

Daha önce eğer başka bir Windows uygulaması kullanmış iseniz etiket tasarımlarınızda sizlere yardımcı olabilecek ara kılavuzlar yer almaktadır. Bu ara kılavuzlarla programa dair bazı bilgilere ula��abilir, programı daha yakından tanıyabilirsiniz. Acemi bir durumdaysanız tasarım konusunda, bu ara kılavuzlar sayesinde kolayca tasarımlarınızı ortaya koyabilirsiniz.

4

Görüntüleme Konusunda Yüksek Keskinlik

Bartender ultralite tasarım aşamas����������ndaki etiketinizin görüntülemesinde mutlak bir kesinlik sunmaktadır. Yani dış veri kaynaklarınızı okuma yeteneğine sahip olan baskı öncesi modu ile etiketinizin basımdan sonraki halini buradan basımdan önce görebilirsiniz. Etiketinizin neye benzediğini görebilmek hatalarınızı daha çabuk fark etmenizi ya da fikir değişikliklerine basımdan önce gidebilmenizi sağlar. Bu ��zellik sayesinde tasarımınız daha kolay ve daha hızlı bir ��ekilde ortaya koyulabilir. Ayrıca boşuna etiket basmanızı önleyerek maddi zararlardan korunmanıza da yardımcı olmaktadır.

bartender-programı

Tasarlayıcı Arayüzler

Bartender ve Seagull yazıcılarına ait sürücülerin kendilerine özel fontları vardır. Bu fontlarla daha farklı stillerde tasar��mlar ortaya koyabilir farklılığınızı kolayca kanıtlayabilirsiniz. Windows’un bilinen fontlarıyla ise esnek stiller ortaya koyabilirsiniz. Birçok yazıcı font çeşitliliğini desteklemiyor olsa bile, Bartender ve Seagull yazıcıları ile kendi fontlarını kullanabilir ve basım hızını maksimize edebilirsiniz.

Anlık Oluşturulabilen Barkodlar

Bartenderin araç çubuğunda yer alan daha önce tanımlanmış olan barkodlarla küçük bir fare hareketi ile anlık barkodlar oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken barkodun üzerine tıklayın sürüklemek olacaktır. Daha önce tanımlamış olduğunuz barkodlara kolayca erişebilir ve en hızlı şekilde bir barkod oluşturabilirsiniz.

7

Zengin Metin Seçeneği

Zengin metin seçeneği ile farklı çeşitteki yazı stilleri ve yazı karakterleriyle farklı tipte metinler ortaya koyabilirsiniz. Dış veri alanlarını kullanarak metnin değişik yönlerine kaynaklık etmenize imkân tanıyan Bartender zengin bir metin şeklini bir üst aşamaya geçirmektedir. Yani değişmeyen metin türleri için sabit fontlar kullanırken, değişebilen moddaki metin türlerinde başka fontlardan da faydalanabilirsiniz.

8

Grafik Aktarımında Üstün Başarı

Bartender ile tasarımlarınıza şirket logosu, ürün resmi gibi herhangi türde grafik aktarımı yapabilmeniz çok kolay olacaktır. En önemli grafik formatlarını destekleyen Bartender ile barkodları ba��ka yazılım paketleri için kullanmak istediğinizde kolayca aktarım yapabilirsiniz.

9

Gelişmiş ve Özelleştirilebilir Seriler

Geleneksel bir sıra güderek en basit seri şeklinden en karmaşığına doğru gidebilir, bu formatlarda barkodlar üretebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş seriler oluşturabileceğiniz gibi, sayısal, alfa ve daha önceden belirlenmiş olan alfa numerik karakter setleri ortaya koyabilirsiniz.

Geniş Endüstriyel Sembol Yelpazesi

Tasarlamak istediğiniz etikette bir ya da daha fazla sembole ihtiyaç duyduğunuzda binlerce çeşit sembol seçeneği ile Bartenderin ara���� kutusuna başvurabilirsiniz. Yüksek kalite ve yüksek çöz��nürlükte sembollerin yer aldığı bu programda istediğinizi istediğiniz alanda kullanabilme imkânınız vardır. Farklı şekillerde kategorilendirilmiş olan semboller arasından aradığınızı bulabilmeniz oldukça kolay olacaktır. Kullanıma hazır sembollerde tasarımlarınız hız kazanacaktır.

10

Veri Giriş Formları

Tasarlamak istediğiniz etiketler e��er son ana kadar değiştirilebilecek nitelikte bilgiler içeriyorsa bunun için etiket israfı yapmanıza gerek yoktur. Çünkü Bartender bu konuda kullanıcılar�� için üstün hizmet sunarak son ana dek veri girişini mümkün kılıyor. Özelleştirilebilen etiket seçeneklerini kaydederek kolayca veri girişi veya veri değişikliği yapabilirsiniz. Otomatik olarak boş veri alanları olu��turabilir ve sonradan elde edece��iniz kesin bilgilerin girişini boş bırakılan alanlara kolayca yapabilirsiniz.

G��venli Şifre Koruma Desteği

Tasarım aşamasında bazı bilgiler değiştirilemez nitelikte olabilmektedir. Bu bilgilerin de��işmesi kimi zaman hayati önem taşıyabilmektedir. Bu nedenle bu bilgilerin değiştirilemez olabilmesi için Bartender print only seçeneğini kullanıcılarına sunmuştur. Bu seçenek sayesinde ister art niyetle ister yanlışlıkla seçilen bilgiler değiştirilemez hale gelecektir. Bu bir çeşit kilit modudur. Yetkili olmayan kişiler sadece yazdırabilecek fakat etiketin içeriği hakkında herhangi bit değişiklik yapamayacaklardır.

Visual Basic Destekli Özellik Ekleme

Program�� daha kişisel bir hale getirebilmek ve eklenmesini istediğiniz özellikleri ekleyebilmek için visual basic temelli olan Scripting Assistant adlı yardımcı programı kullanabilirsiniz. Bu programı kullanarak özel veri girişleri yapabilir veya bu veri girişlerine çözümler ��retebilirsiniz.

Yazıcı Destekli Bartender

Windows laser, ink-jet, dot-matrix gibi yazıcı çeşitlerini desteklemektedir. Buna ek olarak Bartender sayısız endüstriyel özellikteki etiketleri oluşturabilmek için kendine ait olan gerçek Windows sürücüsünü geliştirmiştir. Bu sürücüler sadece Windows programları ile çalışabilmektedir.

Eri��ilmez Veri Girişleri

Bartender Ultralite inanılmaz çeşitteki kaynaktan veri alabilmektedir. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

 • yazdırma seçeneği tıklandıktan sonra veya geliştirme esnasında girilen klavye verileri
 • otomatik olarak sıralanmış olan veri dizileri
 • otomatik olarak güncellenen zaman ve tarih değerleri
 • d��rt farklı çeşitte metin formatı
 • SAP IDocs den yapılabilen doğrudan giriş
 • ODBC veri tabanları kullanımı ile gelişmiş veri raporlama özellikleri

Diğer Yazılımlara Uygun ve Ortak Çalışma

Gerçek bir Windows programı olarak tasarlanan Bartender, tasarlanan diğer uygulamalarla olan uyumlu ve ortak çalı��abilme yeteneği ile dikkatleri çekmiştir. Bu konu üzerinde üstün hassasiyet gösterilmiş olup çok yönlü veri aktarımının gerçekleşmesi sağlanmıştır. Bartender bu konuda diğer programlar tarafından da kolayca kontrol edilebilmektedir. Bartenderi diğer programlar aracılığı ile kontrol etmenin yolları aşağıda sıralanmıştır.

 • Etiket verilerinin veri tabanlarından aktarımı
 • Bartenderin diğer programlarla birlikte yönetilmesi veya diğer programlar yoluyla Bartenderi yönetmek
 • Bartenderi enterprise yazılımlarının uygulamaları ile bir bütün haline getirmek

Daima En İyisi Olmak

Her zaman daha iyisi olmayı hedefleyen Bartender yoğun bir ilgiyle karşılaşmış olup, yadsınamaz boyutlarda kullanıcıya ulaşmıştır. Fakat Bartender bununla yetinmeyip her zaman daha iyi olmayı hedeflemektedir. Her zaman yeniliğe ve gelişmeye yatkın olan Bartender bu alanda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Aşağıda Bartendere son zamanlarda eklenen yeniliklerin ve sürümlerin bir listesi bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen inceleyiniz.

 • Enterprise: en güçlü yazılım entegrasyonu kapasitesi içermektedir. Bulunan yazıcı sayısına göre belirli bir lisanslandırma yapmaktadır. Bunun sayesinde işletim sisteminde sınırsız kullanıcıs�� vardır. Yapılan baskılar geniş kapsamlı özellikleri barındırmaktadır ve kullanıcının ihtiyaçları göz ardı edilmemektedir.
 • Professional: Enterprise’a ait olan bütün dizayn özelliklerine ve veri erişimini birçoğuna sahiptir. Sınırlı bir entegrasyonu vard��r. Lisanslandırmasını kullanıcı sayısına göre yapar. Sınırsız yazıcı sayısına sahiptir.
 • Basic: Bartender en önemli dizayn özelliklerine sahiptir. Harici veri kaynağ�� ve entegrasyonu yoktur. Lisanslandırma kullanıcı sayısına göre yapılmaktadır ve sınırsız yazıcı vardır.

bartender-özellikleri