mres1

Edit Bilgisayar olarak; şu ana kadar kumaşın boyanmasını, boyanan kumaşın tam mamul aşamasına kadar geçen sürecini (Kesim, Dikim, Kalite Kontrol vs.) takip eden programlar yaptık. Bu programlar tamamen entegre çalışmakta olup; muhasebeden cariye, dış ticaretten, personel uygulamalarına kadar kurumsal bir firmanın her türlü ihtiyacını karşılar durumdadır. Edit Bilgisayar, tekstilin en son noktası olan ve oluşan ürünün müşteriye satılmasını sağlayan mağazalar için de bir program hazırlamıştır.

mres4

“EDİLMAZ” (Edit Mağazacılık) adını verdiğimiz bu program; bir mağazada gerçekleşecek her türlü hareketi tamamen bilgisayar ortamında takip edebileceğiniz, kullanımı kolay “esnek ve estetik” bir yapıya sahipti. Mağazada yapılan ve önem arz eden işlemlerin başında fatura kesimi gelir. EDİLMAZ programında tamamen parametrik düşünülmüş olan fatura kesim ekranına özel güvenlik menüsü ile girilir ve fatura kolay bir şekilde kesilir. Bu menüde her türlü fatura işlemi rahatlıkla yapılır.

mres5

Mağazada yapılan işlemlerin en önemlilerinden biri de stok hareketleridir. Mağazanızda gerçekleşen her türlü stok hareketi, programın içinde bulunan ilgili menüden rahatlıkla yapılabilir. Mağazanıza gelen ve/veya çıkış yaptığınız ürün hareketleriyle bu hareketlerin belgeleri ilgili menüden yapılır.

MÜŞTERİ BİLGİLERİNİZİ DETAYLI TAKİP EDİN

EDİLMAZ uygulamalarında işin doğası gereği; Müşteriler, mağazacılıkta büyük önem taşır. Müşterilerin tutulduğu sağlam bir “Bilgi Deposu” altyapısı kurulması ihtiyacı EDİLMAZ paketiyle tamamen karşılanmıştır. Çok detaylı bir çalışma sonucunda müşterilerinizin telefonundan ayakkabı numarasına, eşinin doğumgününden evlilik yıldönümlerine kadar bütün bilgilerini kayır edebileceğiniz, kısaca “Müşteri Memnuniyetine” dair ne varsa bulunabilir.

MASRAFLAR

Mağazada gerçekleşen her türlü kasa hareketi siztemimize girilebilmekte ve bu hareketlerin rapor dökümleri alınabilmektedir.

GÜN KAPAMA

Mağazada hergün o güne ait hesapların kapatılması gerekmektedir. Bu işlem EDİLMAZ’da “Gün Kapama” menüsünden yapılır. Kapatılan tarihin bir sonraki günü fatura tarihi olarak fatura ekranında karşımıza gelir.

YEDEKLEME / GERİ DÖNÜŞÜM

Bilgisayar işlemlerinde yedekleme yapmak çok önemlidir. Değerli bilgilerin yedeklenmesi neredeyse kaçınılmaz olmuştur. EDİLMAZ sisteminde de yedekleme özel bir menü adımı olarak karşımıza çıkar. Sistem, günlük ve aylık seçeneği ile yedeklerinizi bilgisayarınızın içinden başka bir bölüme kaydeder. Bu bilgiler PC üzerinde herhangi bir sorun ile karşılaşıldığı zaman sistemin önceki hali ile kesintisiz bir şekilde devam etmeniz için kullanılır.

mres7

GÖRÜNTÜLER VE RAPORLAR

EDİLMAZ’da girilmiş olan bilgileri görmek, bir ürün hakkında her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür. Bu işlem için yapılmış olan Görüntüleme ve Rapor adımı, satış ve stok bazında çoklu limitler aralığı verilerek alınabilmektedir. Geniş bir imkan sunan bu raporların dışındaki rapor talepleri analizler ışığında tarafınızdan yapılır.

mres8

mres9

Menü; raporlama adımları vereceğimiz limitlere göre sistemdeki bilgileri karşınıza getiri. Raporladığınız bilgileri yazıcınızdan alabileceğiniz gibi, MS-EXCELL’e de kolaylıkla bilgilerinizi yollayabilirsiniz

GÜVENLİK

EDİLMAZ programında güvenlik yüksek seviyededir. Özellikle fatura ekranı için ayrı bir kullanıcı tanımlama ve fatura kesme yetkisini belirlenen kullanıcılara vermek gibi. Ayrıca, fatura kesimi esnasında kullanıcının yapabileceği her türlü iskonto takibinin oransal olarak belirlendiği parametrik bir yapı vardır. Kullanıcı bazında yetki ayarlaması programda bulunan her menü adımı için geçerlidir. Ayrıca, menüde bulunan bir adım ile bilgilerinizin sizin tarafınızdan hergün yedeklenmesi ile bilgisayarda veya windows işletim sisteminde çıkabilecek sorunlara karşı EDİNMAZ bilgileriniz güvenlik altına alınmış olur.

mres11

mres12

YANİ EDİNMAZ;

Bütün fatura hareketlerinin yapılmasını sağlar

Mağaza masraflarının girişi ve raporlanmasını sağlar

Günlük döviz kurları girişi, döviz çevrimleri ve tanımlanan müşterilere ürün ayırma vb. işlemleri sağlar

Mağazanızda bulunan ürünler,i bir sisteme göre programlama tanımlamasını sağlar

Parametre ve tablolar menüsü ile genel bazı kodlamaları bir kereye özel yapmanızı ve sistemde bu kodlardan yararlanmanızı sağlar

Barkod etiketi basma olanağı sağlar

Diğer firmalardan gelene veya sizin yolladığınız ürünleri sisteme girmenizi, bu işlemlere istinaden oluşan belgeleri almanızı sağlar.

Barkod makinası veya manuel yaptığınız sayımları otomatik olarak sisteme almanızı ve oluşan farkları anında görüntülemenizi sağlar.

Mağazanızda oluşan tüm bilgileri belli limitlere göre raporlamanızı, Microsoft Excell’e atmanız sağlar. Ayrıca, kendiniz de bir rapor isterseniz bu raporu istediğiniz formatta yapmanıza müsaittir.

Menü yetkilendirmede çok geniş ve parametrik bir yelpaze sunar

Programı Kullanan Referanslarımızdan Bazıları

mres14