etiketMarket, manav, şarküteri gibi hızlı tüketim mallarının satıldığı bir yere girdiğimizde almak istediğimiz ürünün terazide tartıldığını ve bu tartıdan çıkan etiket ile ödeme yapmamız gereken tutar belli olur. Bu etikete de terazi etiketi denilmektedir.

Terazi etiketi hızlı tüketim malzemelerinin satışında kullanıldığından dolayı termal etiket olarak kullanılmaktadır. Termal etiketin belirli bir raf ömrü bulunmaktadır bu sebepten dolayı hızlı tüketim mamüllerinde kullanıma uygun bir etikettir. İki farklı termal etiket bu amaç için kullanılmaktadır. Eco termal etiket, maksimum 6 ay raf ömrü bulunan bir etiket çeşididir. Herhangi bir dış etmen ile karşılaştığı takdirde kararmaya başlar. Bu sebepten dolayı kullanım şartlarının sağlanması ve bu şartlara uygun bir şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Lamine termal ise raf ömrü eco termal etikete göre daha uzun olan bir etiket olan Eco termal etiket ile karşılaşma yapıldığı takdirde daha kaliteli bir yapısı olduğu gözükmektedir. Termal etiketin üzerine laminasyon kaplanarak üretilmektedir bu kaplama da bir koruma oluşturmaktadır. Raf ömrü kullanım şartları sağlandığı takdirde 1 yılı bulabilmektedir. Lamine termal gibi kararma özelliği yine bulunmaktadır.

Terazi etiketlere ısı yöntemiyle baskı alınmaktadır. Baskı almak için ribon kullanımı gerekmez. Sarım adedi genellikle 500 adettir. Sarım sayısı terazi kapasitesine de bağlı olarak değişmektedir. Üretici firma olmamızın avantajıyla istediğiniz ebat ve ölçüde terazi etiketi üretimi yapabilmekteyiz.